Prvňáčci v knihovně

V úterý 29. a ve středu 30. listopadu se vystřídaly čtyři třídy prvňáčků v rámci výuky čtení ve staroměstské knihovně. Děti se setkaly s paní knihovnicí a pobesedovaly o knize a knihovně.Šlo o první návštěvu našich nejmenších žáčků, a tedy začínajících čtenářů, proto je paní knihovnice seznámila s půjčovním řádem knihovny, řazením a značením knih, celkovým množstvím knih a ročním přírůstkem. Žáci se také dozvěděli, jak se s knihou správně zachází a jak o knihu pečovat. Paní knihovnice dětem představila několik nejnovějších krásně ilustrovaných dětských  knih a přečetla krátké ukázky, aby neprozradila o příběhu příliš. Nakonec si v oddělení pro nejmenší čtenáře prvňáčci vyzkoušeli knížku vybrat, prolistovat a zase zpět zařadit. Děti se do prohlížení dětských knih pustily s nadšením a na další návštěvu knihovny se už teď těší.

Sdílejte!