Krajem pod Buchlovem

img_1836Pod tímto názvem se uskutečnil první výšlap turistického kroužku. Naše cesta započala v sobotu 26. listopadu na zastávce Lidový dům ve Starém Městě. Autobus nás přiblížil do Buchlovic, kde na nás čekali další turisté. Z náměstí se vydala skupina 20 nadšenců směr Buchlov. Místními uličkami jsme pomalu stoupali. Sluníčko nás hřálo do zad, a tak brzy končily šály a čepice v batozích. Domy a zahrady vystřídala čistá příroda a pohled na samotný hrad. První zastávkou bylo Čertovo sedlo – místo ve skále opředené pověstí. Pak už nás vítalo buchlovské podhradí. Po svačině naše kroky směřovaly ke kapli sv. Barbory. U Barborky jsme se napojili na Lesnickou naučnou stezku „Okolo Buchlova“. Kromě několika cedulí, kde jsme získali další informace o našem kraji, jsme zahlédli i některá lesní zvířata (jeleny, laně, divočáky). Byla sice jen dřevěná, ale některým udělala radost, jako kdyby byla živá. Poslední cíl byl samotný hrad Buchlov, který nás ale nepustil dovnitř, abychom jeho tajemství nerozluštili. Po obědové pauze nás už čekalo klesání zpět do Buchlovic. Příjemným zpestřením byla zastávka u paní učitelky Mikulíkové, kde nás vítaly její dvě jezevčice.

Děkuji všem nadšencům turistiky za výborně strávenou sobotu na čerstvém vzduchu a paní učitelce Mikulíkové, která jela místo pana učitele Navrátila, jemuž nemoc tentokrát nedovolila vyrazit s námi. Celý kroužek se na něho těší na prosincovém turisťáku.

Sdílejte!