Exkurze do Ostravy

img_1745Ve středu 23. listopadu se žáci devátého ročníku brzo ráno sešli, protože je čekala exkurze do Ostravy. Po dvou a půl hodinové cestě jsme dorazili do ostravské oblasti Dolní Vítkovice. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina navštívila Velký svět techniky a druhá hornické doly v Landek parku. Po prohlídce jsme se vyměnili.

Ve Velkém světě techniky nás čekala krátká interaktivní přednáška o výrobě železa. Poté jsme měli možnost prozkoumat expozici na vlastní pěst. Nejzajímavější byla ukázka vysoké pece, kde bylo znázorněno zpracování železa. Na konci stroje jsme si mohli vyrobit lžičku.

V Landek parku jsme prošli hornický důl. Viděli jsme, jak pracují stroje na těžbu uhlí, vyzkoušeli jsme si, jak to vypadá při absolutní tmě. Také jsme mohli vidět, jak pracují horničtí záchranáři, a mohli jsme si projít malou zkušební dráhu, kterou musí absolvovat při záchranné akci.

Exkurze byla velmi zajímavá, ale vyčerpávající, a proto jsme se vrátili velmi unavení, avšak plni zážitků a nových vědomostí.

Napsaly: Ludmila Gieslová, Veronika Hájková

Sdílejte!