Znovu skládáme jeřáby

origamiStará japonská legenda říká, že když poskládáte tisíc papírových jeřábů, splní se vám přání. V minulém školním roce se našim páťákům spolu s panem ředitelem povedlo již zmíněnou tisícovku papírových skládanek origami poskládat. Věnec z nich ve spolupráci s městským úřadem o letních prázdninách našel své místo v parku Míru u pomníku Sadadko Sasaki v Hirošimě.  O stejný rekord se opakovaně pokusí i v tomto školním roce žáci aktuálních pátých tříd. Se skládáním začali ve středu 16. listopadu za asistence pana Ing, Františka Grebeníčka, Ph.D., zakladatele České origami společnosti. Naučili se skládat nejenom jeřáby, ale i vlaštovku a tučňáka.  Žáci nově soutěží  o zajímavé ceny pro toho, komu se o přestávkách povede poskládat nejvíc skládanek, kdo udělá nejmenší a kdo největší model.  Z jednotlivých skládanek pak budou kompletovány výrobky, které věnují panu velvyslanci Japonska v Praze, obyvatelům Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě a naší partnerské škole v Turzovce na Slovensku. Celou akci přišel podpořit za městský úřad pan místostarosta Mgr. Martin Zábranský.

Sdílejte!