Výjezd ŽP do Brna

img_1565Ve čtvrtek 10. listopadu se žákovský parlament naší školy nevydal do školních lavic jako jiné dny, ale vycestoval do Brna, kde měl domluvený nabitý program. Krátce po půl sedmé seděl parlament ve vlaku v sestavě jedenácti žáků a dvou paní učitelek.

Naší první zastávkou byl Ústavní soud v Brně. V budově soudu jsme museli projít bezpečnostními rámy jako na letišti, aby se zjistilo, zda u sebe nemáme něco nebezpečného. Po soudě nás provedl JUDr. Vlastimil Göttinger Ph. D., velmi sympatický pan advokát, který nám ochotně vše ukázal, podal nám velmi obsáhlý a zajímavý výklad a objasnil humornou formou všechny naše dotazy. Při procházení místností soudu jsme byli ohromeni krásnou výzdobou z bílého mramoru, zlacených dekorací a tapet z 19. století, které věrně nahrazovaly růžový mramor.

Naše další cesta se ubírala na Základní školu Horácké náměstí 13. Tam na nás čekal jejich žákovský parlament. Společně jsme sdělovali zkušenosti z akcí organizovaných parlamenty. Pak nás provedli po jejich škole. Nasbírali jsme nové nápady.

Po prohlídce jsme se mohli posunout dál vstříc odpolednímu programu, který tvořila návštěva brněnského JumpParku, kde jsme si to moc užili. Na trampolínách jsme se vyřádili a zdálo se, že někteří mají snad v předcích klokana.

Tramvají jsme přejeli na hlavní nádraží a odtud jsme už pádili vlakem domů. Kvůli nehodě na trati jsme však několikrát přesedali. Nakonec jsme ale přece jen dorazili zpět do Starého Města, s víc jak hodinu a půl zpožděním.

Všichni unaveni a naplněni novými poznatky a zkušenostmi jsme se rozešli domů. Myslím, že mluvím za všechny zúčastněné, když řeknu, že jsme si to moc užili. Určitě se těšíme, že se zase někdy podobný výjezd uskuteční.

Naše návštěva Brna proběhla díky projektu Jsme na palubě.. Naloďte se, který je podpořený Zlínským krajem.

Barbora Broklová, VII. D

Sdílejte!