Čapí seminář

img_0042Ve středu 9. listopadu se do naší školy sjeli učitelé přírodopisu, kteří přijali pozvání na přírodovědný seminář, konaný v rámci projektu ŠKOLA POHLEDEM ČÁPŮ. Projekt je podpořený Zlínským krajem. Pro své kolegy jsme připravili pestrý dvouhodinový program. Seminář zahájila přednáška pana ing. Tomeška ze Záchranné stanice Buchlovice o životě čápa bílého, monitoringu na jeho dlouhých cestách a rizicích, která cestou potkává (před seminářem ji vyslechli naši sedmáci).Pak se slova ujal školní vinař a přiblížil všem dlouhou cestu hroznové štávy z vinice až do láhve. Následně jsme se odebrali do prvního patra, kde je velkoplošná televize. Právě sem byly celou „čapí“ sezónu přenášeny záběry z webové kamery, umístěné nad čapím hnízdem.  Pokračovali jsme na školní zahradu, kde jsme chvilku na komíně pozorovali naše čapí hnízdo. Bohužel už prázdné… Následovala prohlídka školní zahrady s výkladem o jejím složení, plánech, ptačích budkách, hmyzích hotelech a také bylinkách, které zde pěstujeme.

Po návratu zpět jsme se účastníkům semináře pochlubili „Moravskou tůní“. Jedná se o 500litrové akvárium, v němž se nám podařilo vytvořit dokonalou iluzi sladkovodního rybníka. V současné době ji obývá asi 8 druhů ryb a dvě škeble rybničné. Abychom si i trochu pohráli, připravili jsme smyslovou hru s bylinkami a čapí A-Z kvíz. Na závěr celého semináře jsme přírodopiscům připravili překvapení v podobě tří roztomilých obojživelných mláďat, která se stala živými učebními pomůckami na naší škole. Zúčastnění obdrželi pracovní listy.

Závěrem bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu celého semináře za skvělou přípravu a také šikovným kuchařinkám z naší školní jídelny, které nám připravily pro naše hosty skvělé občerstvení.

Moc díky…

 

Sdílejte!