Projekt Hasík ve 2. třídách

hasikI v letošním školním roce proběhly ve 2. ročníku v měsíci říjnu a listopadu dvě přednášky projektu nazvaného Hasík. Maskot dráčka Hasíka je u dětí velmi oblíbený. Ten totiž provází dvojici profesionálních hasičů z HZS z Uherského Hradiště.

Žáci se na besedách seznámili se základními informacemi, pomůckami a poznatky z práce hasičů. Dozvěděli se, co je bezplatná telefonní linka tísňového volání, jak hasiči vyjíždějí k zásahu, kde všude pomáhají a který oheň je dobrý a který zlý. Žáci byli poučeni, co dělat s nalezenými zápalkami, jak se zachovat, když hoří oblečení nebo vybavení bytu. Seznámeni byli i se zásadami první pomoci při popáleninách. Důležitou informací bylo seznámení s únikovými cestami případného požáru ve škole a také i to, jakým způsobem se vyhlašuje protipožární poplach.

Pro oba instruktory nebylo lehké zvládnout odpovědět na řadu dotazů zvídavých a neposedných dětí. Odměnou dětem za jejich pozornost a aktivitu byly záložky, nálepky a rozvrhy hodin s potřebnými protipožárními pokyny. Oba pánové své vystoupení zvládli bravurně.

 

 

 

 

Sdílejte!