Technický jarmark v Altechu

imag2987V pátek 4. listopadu se 90 žáků naší školy, rozdělených do tří skupin, ve tříhodinových intervalech zúčastnilo technického jarmarku ve firmě Altech v Uherském Hradišti, která je největším českým výrobcem schodišťových plošin pro imobilní občany. Akce byla organizována Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje k popularizaci technických oborů. Po příjezdu do firmy byli žáci rozděleni do dvou skupin. První skupina se v zasedací místnosti seznámila  se studijními a učebními obory místních středních škol a s propagační prezentací firmy, mezitím druhá skupina navštívila showroom, ve kterém si žáci mohli vyzkoušet a „osahat“ výrobky, které firma vyrábí. Dalo by se říct, že to byla nejzajímavější část jarmarku. Žáci si zde prohlédli výrobky firmy Altech, která pomáhá lidem překonávat bariéry. Vyrábí šikmé schodišťové plošiny, schodišťové sedačky, bazénové zvedáky, schodolezy, zvedací systémy, nájezdové rampy a plošiny pro letadlové schody. Následovala výměna skupin. Poté proběhla třicetiminutová prohlídka provozu, kde se mohli žáci podívat, jak se výrobky vyrábějí, čím vším musejí projít, než vznikne hotový výrobek.

Technický jarmark v dostatečné míře ukázal žákům moderní výrobní procesy a pracovní prostředí.

Sdílejte!