Říjen – měsíc školních knihoven

Již po šesté se naše škola zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy“, letos s podtitulem Čtu, čteš, čteme“. Jelikož svou partnerskou školu máme, spolupracovali jsme i na tomto projektu se Základní školou v Turzovce. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu. Na celý projekt dohlíží Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně.

Druháčci až deváťáci z naší školy v měsíci říjnu vytvářeli záložky pro své kamarády na Slovensko. Vznikaly různorodě pojaté záložky – od animovaných postav Mimoňů, přes zvířátka, až po citáty na záložkách a abstraktní umění. Podobně laděné záložky nám došly i z Turzovky. Věříme, že při četbě svých oblíbených knih naši i slovenští žáci sáhnou po vytvořené záložce.

Sdílejte!