Biomy v ZOO Lešná

img_1001V tomto týdnu se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědných exkurzí ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé biomy planety Země. Ve středu 5. října žáci třídy 8. C absolvovali program „SAVANY A STEPI AFRIKY“. Vzhledem k nepřízni počasí se program bohužel musel uskutečnit ve vzdělávacím centru Tyrol. logo_zlinsky_krajV pátek 7. října odjely do ZOO zbývající dvě třídy osmého ročníku – 8. A a 8. B. Počasí už bylo o něco přívětivější a oba programy, Afrika i Asie, mohly proběhnout venku. Během všech výukových programů se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací a závěrem zjišťovali své nově nabyté vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Lákadlem pro letošní rok určitě byla tapíří holčička, která se narodila v srpnu v expozici Hala-bala. Absolutním zážitkem však opět byla návštěva pavilonu mořských rejnoků druhu siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Počasí bylo po ránu velmi chladivé, přes den chladivé, ale okolo oběda již celkem příjemné. Exkurze byly opět zajímavým zpestřením výuky, a tak se budeme těšit na vybrané programy v příštím roce …

 

Sdílejte!