Stmelování ekotýmáků aneb Zelená inspirace z Bílých Karpat

logo_zlinsky_krajNaše škola v loňském školním roce obhajovalaimg_0948 podruhé titul Ekoškola, jedním z doporučení auditorů programu bylo, že by starší žáci mohli předávat více zkušeností mladším spolužákům, aby činnost Ekotýmu plynule pokračovala, a že by se mohl sblížit ekotým I. a II. stupně. Toto stmelování našich „malých“ ekotýmáků s „velkými“ nám bylo umožněno díky exkurzi, která byla realizována z projektu podporovaného Zlínským krajem „Škola pohledem čápů“.

V pátek 30. září se 15 žáků I. stupně a 15 žáků II. stupně vydalo do ekologické vesnice Hostětín. Obec Hostětín leží na úpatí Bílých Karpat a žije zde přibližně 240 obyvatel, proslula díky realizaci velkého množství projektů založených na využívání místních zdrojů a technologií šetrných k životnímu prostředí.

Své poznání jsme zahájili v Centru Veronica, což je první česká veřejná budova splňující pasivní standard. Tam nás čekala paní Karla Vincenecová, která pro nás měla přichystán program Živá zahrada. V přilehlé přírodní zahradě a sadu jsme se dozvěděli informace o důležitosti živočichů v každé zahradě. V hostětínské přírodní zahradě je řada prvků pro podporu biodiverzity – hadník, ještěrkovník, budky pro hnízdění ptáků, čmelákovník, ježkovník, hmyzí domečky, broukoviště, domky pro škvory nebo budka pro netopýra. Velkou atrakcí bylo pro nás vrbové bludiště, vrbová logo_ekojurta s tunely, potok ke stavbě vodních hrází a vodních mlýnků i fazolové tee-pee.

Zajímal nás také provoz místní známé moštárny. V moštárně se vyrábí jablečné bio mošty a bylinné bio sirupy, o jejichž kvalitě svědčí řada ocenění. Více než čtyři pětiny produkce moštárny nesou osvědčení BIO – Produkt ekologického zemědělství. Příjemným překvapením bylo pro nás přichystání ochutnávky čerstvě vylisovaného nepasterizovaného moštu z bio jablíček. Mošt nám zachutnal natolik, že většina z nás si nějakou lahvinku odvezla i domů.

Na závěr naší návštěvy jsme ještě zhlédli další dva ekologické projekty, a to kořenovou čistírnu odpadních vod a historickou sušírnu ovoce. Dozvěděli jsme se něco málo o technologii čistění odpadních vod, a především o obrovském významu přírodní čistírny z hlediska udržitelného rozvoje. V sušírně ovoce jsme se bavili o historii a přednostech sušení ovoce, výklad byl opět obohacen o ochutnávku křížal.

Celý den jsme se výborně bavili, při zadávaných úkolech velcí pomáhali malým a naopak, ale hlavně jsme zjistili, že lze žít moderně a přitom v souladu s přírodou.

Sdílejte!