Seznamovací pobyt žáků šestých tříd

img_7637V uplynulém a tomto týdnu se žáci šestých tříd zúčastnili seznamovacího pobytu. Tento rok navštívili penzion Na přehradě na Smraďavce. Minulý týden jako první vyjela p. uč. Slančíková se třídou VI. C a po ní se svou třídou VI.B p. uč. Kubíková. Tento týden v úterý a ve středu jela p. uč. Hájková se  třídou VI. A. Počasí nám přálo, zvlášť minulý týden, kdy jsme mohli vyjít i v krátkém rukávu a „nohávu“.
Po příjezdu na místo žáky přivítal pan Půlkrábek a poučil je o bezpečném chování na penzionu. Hned poté se žáci ubytovali na pokojích a o půl desáté začali program s paní psycholožkou, která se jich ptala, co od pobytu očekávají. Hned po prvním sezení začaly různé aktivity a hry, při kterých měli kluci a holky možnost se více navzájem poznat. Po každé aktivitě proběhla evaluace, aby si  uvědomili, proč zrovna tu či onu aktivitu dělali. Vytvořili si svá trička, zahráli si „Bažinu“ na hrázi přehrady, s panem učitelem Navrátilem si zahráli živé pexeso. Skládali se do řad podle různých kritérií, byli na vycházce, kde si zahráli několik honiček, a v neposlední řadě si také vytvořili třídní pravidla a svoji vlajku. Zahráli si také na hledače pokladů. To vše bylo doplněno vynikající stravou. Myslím, že si všichni, nejen žáci, ale i jejich třídní učitelky, pobyt užili a že splnil jejich očekávání. Ne všichni ale pobyt správně pochopili. Místo toho, aby se navzájem poznávali, stále na sebe upozorňovali nevhodným chováním. Věřme, že se vše brzy srovná a ze šestek se stanou správné kolektivy.

Poznávací aktivity jsou podpořeny projektem MŠMT Efektivní prevence.

 

Sdílejte!