Školní kolo přespolního běhu

img_1864V pátek 9. září se v prostorách Kunovského lesa uskutečnil již tradiční přespolní běh žáků všech tříd druhého stupně pod názvem Olympijský běh Kunovským lesem. Jako první se na start postavili mladší žáci a žákyně. V 9.00 hodin odstartovali žáci 7. ročníku, po nich žákyně 7. ročníku, následovali žáci 6. ročníku a mladší kategorii uzavřela děvčata 6. ročníku. Napětí před startem bylo veliké, ale dosažené časy nakonec velmi dobré. Vítězové jednotlivých kategorií (Hejda Dominik, Jakůbková Eliška, Straka Samuel a Grebeníčková Anežka) se mohli těšit z krásné ceny v podobě památečního hrnečku s logem Olympijský den 2016.

V 11.00 hodin se postavili na start starší žáci a žákyně. Tato kategorie začala prestižním závodem chlapců 9. ročníku, kterého se již pravidelně účastní i pan učitel Jan Zábranský. Pro kluky je to vždy veliká motivace. A každoročně je to i veliký a nelítostný boj. Letos vybojoval v těžké konkurenci skvělé 5. místo. Následovala děvčata 9. ročníku, jejichž závod měl letos také zvláštní příchuť. Na jednom z posledních míst vybíhala od startu Vendulka Dobiášová, která vyhrála všechny tři předchozí ročníky. A jak myslíte, že to dopadlo? Ano … I letos si doběhla pro svůj památeční hrneček a podařilo se jí zkompletovat celou sbírku 2013 – 2016. Pak následovaly skupiny chlapců a děvčat 8. ročníku. I zde nelze nevzpomenout na zajímavý běh našich osmaček, kdy si Terezka Cigošová doběhla pro svůj již třetí triumf. Vítězi starší kategorie se stali Hábl Erik, Dobiášová Vendula, Čechmánek Pavel a Cigošová Tereza.

Počasí bylo překrásné, sluníčko svítilo … Jen ti komáři … Ti trochu zlobili. Nakonec vyhráli všichni, kteří v pořádku doběhli do cíle a zúčastnili se tohoto našeho tradičního závodu. Těm nejrychlejším ještě jednou gratulujeme a budeme se společně snažit podat co nejlepší výkon na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu.

 

Sdílejte!