Kniha džunglí

V úterý 28. června se vydali žáci druhého stupně do kina Hvězda do Uherského Hradiště. Šli si vyzvednout svou odměnu – loni jsme vyhráli soutěž PeckaFilm. Po důkladném rozmýšlení jsme nakonec zvolili novinku na filmovém plátně – dobrodružný příběh Kniha džunglí. Hlavním hrdinou je malý chlapec Mauglí, který je v džungli vychováván vlky. Nepřítelem celé džungle je tygr Šer Chán, který má popálený obličej od Mauglího otce, a právě proto se mu chce pomstít. Mauglí nechce ohrozit svou smečku a odchází z džungle. Na jeho strastiplné a dobrodružné cestě ho doprovází věrný přítel – pardál Baghíra. Seznamuje se i s veselým medvědem Balú, který mu ukazuje, že v džungli se dá žít i s lidskými fígly. Ale Mauglí nemá štěstí jen na hodná zvířata. Krajta Ká mu ukáže jeho dětství a při té příležitosti by ho i ráda snědla. Opičí král Ludvík chce zase Mauglího využít, aby mu prozradil tajemství Rudého květu (ohně). Což Mauglí odmítá. Na konci příběhu se Mauglí vrací do srdce džungle, aby svedl boj se Šer Chánem. Nakonec vítězí malý chlapec, kterému se podařilo i sjednotit všechna zvířata, aby táhla za jeden provaz.

Lepší snímek před prázdninami jsem asi ani nemohli vybrat. Přejeme našim žákům, aby měli podobně dobrodružné prázdniny jako Mauglí a ať potkají jen kamarády typu Baghíra a Balú.

Sdílejte!