Den prevence

IMG_1499Jako každoročně na naší škole proběhl Den prevence pro žáky 7. ročníku. V tomto školním roce konkrétně ve čtvrtek 23. června. Jedná se o akci, která se uskutečnila v rámci projektu Efektivní prevence, který podpořilo MŠMT. Celá akce se týkala problematiky prevence rizikového chování a byla rovněž orientována na chování v krizových či jinak vypjatých situacích. Na žáky čekalo celkem 9 stanovišť, na nichž si mohli zkusit zásady první pomoci, dozvědět se něco nového o poruchách příjmu potravy či nemocech s nimi souvisejících. Další stanoviště se věnovala například alkoholismu, kouření či internetu. Na každém stanovišti měli žáci možnost se něco nového dovědět a tím si rozšířit své obzory.

Podle kladných ohlasů jsme přesvědčeni, že celá akce měla smysl a naplnila svůj záměr. I když jsme na konci dne byli už všichni velmi unavení a vyčerpaní, byli jsme nabiti, doufáme, že užitečnými, informacemi a domů jsme odcházeli s dobrým pocitem smysluplně stráveného dne. Děkujeme všem za spolupráci a 7.A, 7. B a 7. C za více než pohodový průběh akce.

Michaela Grebeňová, 9. D

Sdílejte!