Nocování ve škole

IMG_1393V pátek 17. června od 17 hodin se začaly před školu scházet skupinky žáků 6. ročníku. Všichni byli vybaveni spacáky, karimatkami a samozřejmě také knihami. Ve škole se totiž konalo Nocování s literaturou. Program pro nocležníky, abychom byli však přesní – nocležnice, byl nabitý nejrůznějšími aktivitami, hrami a soutěžemi týkající se literatury. Nejdříve byly dívky seznámeny s programem akce, na úvod nesměla samozřejmě chybět ani ochutnávka domácích buchet, bábovek a jiných dobrot, kterými byly holky vybaveny ze svých domovů. Potom se už začalo soutěžit. Holky například hledaly pohádkové předměty, díky nimž měly zjistit, o jakou pohádku se jedná, měly správně roztřídit výroky pohádkových postav, doplňovaly správné odpovědi do pracovních listů a večer před spaním nesměla samozřejmě chybět chvilka na čtení. Jelikož byly holky nesmírně šikovné, čekala je v noci ještě za odměnu stezka odvahy. Všechny byly velmi odvážné. Pak už jen ulehnout do spacáku a snažit se usnout.

Všem nadšeným čtenářkám se akce moc líbila a při odchodu se jednoznačně shodly, že by si ji rády znovu zopakovaly.

 

Sdílejte!