Slavnostní předávání titulu Ekoškola v Praze

PIP_1559Po velmi brzkém vstávání ve středu 15.června se koordinátorky programu Ekoškola a dva členové ekotýmu (Jakub Dvořáček a Tomáš Vanda) vydali do Prahy, aby zakončili naše letošní úsilí při obhajobě titulu. V Praze nás přivítalo nevlídné počasí. Za deště jsme se dopravili do Valdštejnské zahrady, kde jsme se setkali se zástupci dalších 28 ekoškol a ekoškolek. Vzájemně jsme si předali informace o naší činnosti a vizitky. Poté jsme se přesunuli do Valdštejnského paláce (budovy Senátu ČR), kde nás čekalo slavnostní předávání titulů a vlajek. Naši práci přišli ocenit senátorka Zuzana Baudyšová, zástupce ministerstva životního prostředí Miroslav Novák, ředitel sdružení Tereza Petr Daniš a zástupce Ikey Lukáš Běhunčík.

Následně jsme měli možnost prohlédnout si interiér paláce. Zaujal nás jak historický výklad, tak práce našich senátorů, kteří právě zasedali.

Program jsme zakončili společnou plavbou Prahou po Vltavě.

Po takto náročném dni stráveném v Praze jsme se těšili zpět k nám na Moravu.

Televizní záznam

Příběh pro pobavení: Do budovy senátu ČR se náš žák Kuba Dvořáček snažil propašovat kapesní nožík. Už při vchodu neprošel stanovištěm bezpečnostní kontroly, byl odchycen ochrankou a nožík mu byl zabaven. Kuba zaskočen touto situací strnul a stál na místě, neschopen si posbírat zbylé věci, blokoval vchod dalším návštěvníkům. Naštěstí jsme celou situaci krůček po krůčku zvládli a Kubu dostali přes turnikety až k šatnám. Tam se Kuba konečně rozmluvil a zahlásil: „Přišli na to!“

logo_eko

Sdílejte!