Softbalisté čtvrtí v ČR

20160614_174311V úterý 14. června se vydali naši žáci na republikové finále v softbale do Chocně. Republikového finále se zúčastnilo 12 nejlepších školských týmů z celé České republiky, většinou vítězové krajských lig nebo soutěží. Naši žáci si vybojovali účast po vítězství v Slovácké lize softbalu, kde po 5 turnajích a v konkurenci šesti základních škol obsadili první místo.

20160614_163351Zpoždění vlaku způsobilo, že jsme k prvnímu zápasu nastoupili na poslední chvíli. Po krátké rozcvičce začal náš první zápas ve skupině proti ambiciózní břeclavské  ZŠ Štibořice. Ve vedení se střídala obě družstva. O vítězi rozhodla poslední sedmá směna, kterou naši žáci zvládli bravurně a porazili soupeře o jediný doběh 11:10. Povzbuzeni výhrou nastoupili proti pardubické škole ZŠ Polabiny s velkým nasazením. Zejména díky naší hráčce Johance Sajblové, která zařídila dva čisté doběhy, smetli soupeře 21:6. Po vítězství ve skupině nás čekaly boje o 1. – 4. místo. V semifinále jsme narazili na několikanásobné vítěze ze ZŠ Havlíčkův Brod. V zápase byl vidět jasný 20160614_111508výkonnostní rozdíl, kde nás soupeř přehrával jak na pálce, tak v poli. Po zásluze vyhrál 21:3. Na konci parného dne jsme nastoupili k zápasu o 3. místo proti pražské ZŠ Dolákova. Rozjezd našich kluků a děvčat byl pomalejší a soupeř se dostal na konci páté směny do vedení 4:11.  Šestá směna patřila našim borcům, kteří čtyřmi doběhy snížili na 8:11. V poslední sedmé směně jsme soupeři 20160614_111504nedovolili žádný doběh přidat, a tak měla rozhodnout naše dohrávka. Fantastickou hrou na pálce jsme obsadili všechny mety a čekali na rozhodující odpal, který by poslal hráče na hřišti na domácí metu. Odpal se povedl a všichni začali dobíhat. Bohužel rozhodčí, který řídil utkání, se rozhodl zcela chybně. Zahlásil aut na druhé metě a zápas tímto rozhodnutím ukončil. Škoda, že tak 20160614_174315krásný zápas skončil tímto verdiktem a  4. místo dostalo malinko hořkou příchuť. I přes toto zklamaní si mohou naši softbalisté říci, že jsou  čtvrtým nejlepším školním družstvem v České republice. Velká gratulace všem hráčům. Sestava: Martin Kubiš, Petr Strenzl, Michal Gerža, Martin Fornůsek, Pavel Duda, Pavel Dvouletý, Robin Feldvabel,  Tomáš Vanda, Tomáš Jelínek, Johanka Sajblová, Sarah Geitlerová.

Sdílejte!