Digitální fotografie

V úterý 7. června jsme se zúčastnili přednášky o fotografování pana Dana Kadeřábka, kterému chci předem poděkovat za obohacení našich znalostí.IMG_7531 Dozvěděli jsme se, že fotit se musí především ráno nebo pozdě večer. Že také musí být na fotce něco v popředí, něco ve středu, dokonce i v pozadí. Pan Kadeřábek nás poučil, že fotografie se dělí do čtyř skupin – krajina, portrét, zátiší a akt. Ukázal nám, že můžeme pracovat s použitím techniky stínu a světla, ostrého předmětu, barev, kontrastů či rozmazaného pozadí. I velikost fotografií byla pozoruhodná. Jedna fotka byla dokonce tak velká, že by se vlezla na 28 CD. Další zajímavostí byla fotografie zatmění Slunce focena čtyřmetrovým objektivem, který nesli čtyři lidé, nebo fotka africké školačky cucající lízátka, které jí dal dvouletý syn pana Kadeřábka. Viděli jsme obrázky z Islandu, Bolívie, Nového Zélandu, Indie, Afriky, Mexika, Čečenska i Himálají. Ale nebyly nám ukázány pouze fotografie pana Kadeřábka, ale i dalších světově proslulých fotografů.

Tohle všechno a mnohem víc jsme si odnesli z přednášky. Doufám, že podobné poučující akce se budou konat častěji.

Amy Stejskalová, 8. D

Sdílejte!