Pracovití druháci v selském domku

praceVe čtvrtek 2. června druháci zamávali rodičům i škole a vyrazili na dlouho očekávaný výlet. Zatím netušili, že za chvíli budou pracovat jako naši předkové na statku. Před krásnou chaloupkou je uvítaly tety ve starodávných krojích, děti si rozdělily do skupinek a začala spousta zajímavých aktivit. Malí brigádníci shrabovali seno, přenášeli ho v nůši na zádech a vozili na trakaři. Teta Anička prala prádlo a potřebovala do necek nanosit vodu, proto další skupinka dětí vzácnou tekutinu pumpovala ze studny a v konvičkách ji přenášela. Když bylo hotovo, pilní pomocníci drhli prádlo na valše. Ta se některým pradlenkám velmi líbila a nemohly se od ní odtrhnout. Všichni pozorně prohlíželi starý domeček také uvnitř. Zde je překvapilo, že v dolním šuplíku komody kdysi dávno spávaly děti. Našim klukům a holčičkám se však takové nocování příliš nezamlouvalo.

Velkým lákadlem pro výletníky byla zvířátka. Viděli jsme jich opravdu hodně a všechna byla přátelská. Dotěrných koziček se některé děti zpočátku trochu bály, ale stejně jim neustále nosily krmení. Zaujala je také slepička, která putovala z náruče do náruče. Prasátko Valentýnka se sice hladit nechtělo, ale pamlsky nepohrdlo. Na dvorku bylo ještě hodně dalších zvířecích obyvatel a děti je se zájmem sledovaly, chovaly a hladily.

Po hezkém dopoledni jsme se rozloučili a vyrazili k domovu. Byl to zajímavý a poučný výlet.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!