Den bez tabáku

IMG_0701V rámci projektu Efektivní prevence, který podpořilo MŠMT, proběhla v pátek 20. května ve sportovním areálu Rybníček preventivně-sportovní akce. Všechny třídy šesťáků postupně absolvovaly připravený program. Jeho součástí byl krátký vytrvalostní běh, kdy každý soutěžil nejen sám za sebe, ale i za svoji třídu. Druhou polovinu programu zahrnoval test teoretických znalostí o nebezpečí užívání cigaret a spirometrická zkouška kvality dýchacího aparátu. V obou částech programu museli žáci něco předvést – znalosti, rychlé nohy nebo správně fungující plíce. Ti nejlepší pak obdrželi drobné ceny. A ostatní se alespoň přesvědčili o tom, že cigareta do ruky dětem skutečně nepatří. Toto přesvědčení si s sebou určitě ponesou i dále…

Naše poděkování patří paní Haně Korandové z plicní ambulance MUDr. Stanislavy Kacrové a panu Mgr. Janu Musálkovi z KHS Zlín. Akce proběhla pod záštitou Ligy proti rakovině.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!