Kemp netradičních sportů

prirodaCyklojízda na boulích, zdolání horolezecké stěny, jízda lanovkou, výstup na lanovou horu, projížďka kajakem, minigolf, dekomlat nebo softbal – to vše čekalo na žáky 5. C na jejich týdenním pobytu ve Slováckém dvoře v Ostrožské Nové Vsi. A protože všechny sporty souvisely s přírodou, byl náš pobyt doplněn ekologickými výukovými programy. První byl formou besedy na téma Žabí kvákání a druhý jako celodenní výlet. Vlakem jsme přejeli do Vnorov a odtud jsme se plavbou po Baťově kanále přeplavili do lužního lesa. Tam proběhla dvouhodinová procházka s výkladem a praktickým pozorováním rostlin a živočichů. Cestou zpátky jsme ještě zvládli navštívit hvězdárnu ve Veselí nad Moravou, kde jsme zhlédli velmi zajímavý program o planetách sluneční soustavy a prohlédli si i tamější hvězdářskou kopuli s dalekohledem. Jako každý správný pobyt i ten náš byl zakončen noční stezkou odvahy, kterou všichni zvládli na jedničku. Vše se  podařilo i díky výborné spolupráci s rodiči, kteří zajistili přepravu kol ze St. Města do Ostrožské Nové Vsi a zpět a manželům  Víchovým, kteří s dětmi provedli tříhodinový výcvik softbalu. Moc všem děkujeme!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!