Exkurze v Moravském krasu

IMG_2960Ve středu 18. května žáci čtvrtých tříd jeli na exkurzi do Moravského krasu. Za májového slunného počasí nás nejdříve ohromily pohledy z můstků do propasti Macocha. Lesní pěšinou jsme sešli k Punkevním jeskyním, kde nás uvítal nově zrekonstruovaný vstup i přístav. Prošli jsme podzemím na úplné dno propasti, dále jsme se všichni přesunuli  k lodičkám a pluli vodní trasou po říčce Punkvě. Po svačinové přestávce následovala prohlídka Kateřinské jeskyně, která je opředena pověstí o malé Kateřince, která zde zahynula, když hledala svou zatoulanou ovečku. Zde nás nejvíce zaujal krápníkový Bambusový lesík a efektně osvětlená Čarodějnice. Velkým zážitkem byla pro nás i jízda lanovkou, která nás vyvezla zpět k parkovišti autobusů. Exkurze se vydařila a přinesla nám spoustu nových poznatků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!