Beseda o kyberšikaně

IMG_0671Co se vlastně skrývá pod tímto pojmem? Jak ji rozpoznat a jak se vůči ní bránit? Kam se obrátit pro pomoc? Kyberšikana a kybergrooming jsou aktuální problémy dnešní společnosti, proto žáci 6. D a žáci 7. ročníku absolvovali besedu, která je měla do dané problematiky blíže zasvětit.

Během dvouhodinového programu byli žáci obeznámeni nejen s rozdílem mezi šikanou a kyberšikanou, ale i s nebezpečím internetu, chytrých telefonů a jiných komunikačních technologií. Aby děti lépe pochopily teoretický výklad, byl jim každý příklad přirovnán ke konkrétním zkušenostem z praxe.

A co vy? Dokázali byste nastalé situaci čelit? Koho kontaktovat a na koho se obrátit? Šikana a kyberšikana mohou mít na psychiku postiženého katastrofální dopad, proto je nutné vůči nim bojovat a nezavírat oči!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!