Karel IV. v naší škole

IMG_0066Během své cesty po evropských zemích zavítal dnes na naši školu císař a král Karel IV. Byli jsme rádi, že si jako zastávku vybral právě staroměstskou školu. Že by se doslechl o úspěších zdejších žáků v nejrůznějších soutěžích? Se všemi se pozdravil, prošel se školou,  pokochal se nástěnkou vytvořenou na jeho počest. A nám vlastně vůbec nevadilo, že jeho plášť, koruna i sladkosti, které rozdával, byly vyrobeny v 21. století.
Tímto děkujeme císaři Karlu IV. (alias Davidu Mařákovi z 9. C), že nám příjemně zpestřil středeční dopoledne.

Od narození Karla IV. uplyne v sobotu 14. května sedm století. I v naší škole si připomínáme  tohoto výjimečného panovníka jako osobnost, která měla pro rozkvět zemí Koruny české nezpochybnitelný význam. Na rozdíl od svého otce byl velkým patriotem, do Čech se z častých cest vždy rád vracel a naši zemi proslavil.  Díky tomu se Praha za jeho vlády stala centrem evropského dění a umět česky bylo v té době módou. Zakládal hrady, kláštery, školy, setkával se s nejvýznamnějšími osobnostmi své doby. Ještě dnes obdivujeme, co všechno dokázal. Karel IV. byl a zatím bude Otcem vlasti. Buďme hrdí na tohoto velikána naší historie.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!