11. 5. – Kytičkový den

kyticka_2016_final20 let. To je doba, po kterou se v České republice koná každoroční celonárodní sbírka, kterou pořádá Liga proti rakovině. Jejím posláním je šířit nádorovou prevenci, zlepšovat kvalitu života onkologických pacientů, podporovat onkologický výzkum a přispívat k vybavenosti onkologických pracovišť. Jedná se o největší preventivní akci a jednu z nejstarších sbírek v České republice. Za celých 20 let díky ní byla vybrána asi čtvrt miliarda korun. A na co je sbírka zaměřena tento rok? Jedná se o jedno z nejčastěji se vyskytujících nádorových onemocnění v evropské populaci, tedy o rakovinu prsu. Každých 8 minut je v ČR postižen jeden člověk zhoubným nádorem a každých 50 minut je to žena s diagnózou rakoviny prsu. Tvoří 26 % všech nádorů a 14 % úmrtí. Každoročně se diagnostikuje přes 7000 nádorů a více než 1800 jich je smrtelných…

Pojďme se tak alespoň společně zapojit do sbírky a pomozme. Sbírka se bude konat ve středu 11. května na 1. i 2. stupni naší školy. Už od rána budete moci potkávat dvojice ve žlutých tričkách a zakoupit si od nich kytičku měsíčku lékařského za minimální částku 20 KČ.  Přispět můžete také zasláním DMS ve tvaru DMS KVET na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč.

Přispějme a ozdobme republiku žlutými kvítky, které symbolizují světlo. Světlo, které můžete někomu pomoct vrátit do života.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!