Páťáci v Praze

prahaJiž tradičně se žáci pátého ročníku vypravili na velký okružní pochod Prahou. Ten se uskutečnil ve čtvrtek 28. dubna. Během tohoto jediného dne jsme zvládli projít všechny nejdůležitější památky našeho hlavního města, projet se metrem i lanovkou. Ranní tříhodinová cesta RegioJetem uběhla jako voda a v 9.20 hod. jsme již vystupovali z metra na zastávce Vyšehrad. Pro mnohé to byla první jízda tímto dopravním prostředkem, která slavila velký úspěch. Praha nás vítala krásným slunečným dnem, a tak naše výprava mohla začít.

Jako první jsme prošli Slavín, kde jsme našli pomníky mnoha slavných českých osobností z řad spisovatelů, herců, zpěváků nebo sportovců. Po procházce po Vyšehradě, s připomenutím knížete Kroka a Šemíka, jsme sešli k nábřeží Vltavy a putovali kolem Galerie Mánes, Žofína, Tančícího domu, Národního divadla až k Jiráskovu mostu a odtud ke stanici lanovky na Petřín. Tady jsme měli vytouženou přestávku, kterou jsme využili k vybalení dobrůtek od  maminek. Po načerpání další energie jsme pokračovali dál. Čekal nás Pražský hrad, Karlův most a ve tři hodiny Orloj na Staroměstském náměstí. Sil pomalu ubývalo, ale my jsme se ještě rozhodli projít kolem Karlovy Univerzity k Prašné bráně a odtud jsme již z posledních sil zamířili na Václavské náměstí, dále jsme pokračovali přes Pasáž Lucerna k soše sv. Václava. Tady náš  památkový maraton skončil. Všichni si vysloužili velkou pochvalu a slíbené občerstvení. Už zbývalo jen dojít poslední kousek na vlakové nádraží. V 16.46 hod. naše hlavní město opouštíme a plni zážitků se vracíme zpět k nám na Moravu. Všude dobře, doma nejlíp.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

 

 

Sdílejte!