Klání nejlepších řečníků

IMG_0566V pondělí 2. května se sešla skoro čtyřicítka žáků, aby si mezi sebou porovnala svůj řečnický um. Z třídních kol postoupili ti nejlepší do školního kola a porota složená z vyučujících jazyka českého měla opravdu těžkou práci. Mladí Démosthéni řečnili a mluvili o nejrozmanitějších tématech – o prázdninách, domácích mazlíčcích, volném čase, rodině. Někteří přišli i se svým vlastním příběhem. Oceňujeme všechny řečníky, že se zúčastnili a že i přes nervozitu se nevzdali a svou minutu využili na maximum. Po dlouhé debatě se nakonec porota dohodla na vítězích. V I. kategorii (6. – 7. ročník) si krásné 3. místo vyřečnil Jakub Hejda ze 7. C, druhé místo obsadila Valentýna Cíchová ze 6. D a vítězkou v této kategorii se stala Barbora Broklová ze 6. D. Třetí místo v II. kategorii (8. – 9. ročník) si odnesla Barbora Šoustková z 8. D, 2. místo pak Tereza Štolfová z 8. A a vítězkou řečnické soutěže se stala Natálie Vašťáková z 9. C. GRATULUJEME!

„Výřečnost je ozdobou ducha – Oratio cultus animi est.“  Seneca

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!