Prezentace projektových dnů aneb Poznáváme země EU

IMG_1807Žáci sedmého ročníku poslední dubnový pátek prezentovali svou dvouměsíční práci v rámci projektových dnů – Poznáváme země EU.

Před osmou hodinou se školní jídelna začala plnit natěšenými sedmáky. Nervózní, ale vzorně připravené žáky přišli do obecenstva podpořit také paní zástupkyně, pan ředitel a starosta i místostarosta Starého Města. Celý program tvořilo celkem šest skupinek, které pod vedením vyučujících připravily prezentace o evropských zemích.

Odstartovali jsme scénkou s názvem „Prostřeno pro země EU“. Skupinka pí.uč. Magdálkové představila menu různých evropských zemí, z nichž jsme měli také možnost ochutnat např. suflé, pagáče, tiramisu atd. Následovala skupinka pí.uč. Drábkové. Členové ekologické organizace Greenpeace nás seznámili s ohroženými druhy evropských zvířat. V dalším vystoupení svěřenců pí.uč. Kubíkové jsme se mohli dozvědět něco z evropských nej. Viděli jsme nejrychlejší auta, významné státy EU i nejkrásnější evropské památky. Druhou polovinu programu zahájila skupinka pí.uč. Mikulíkové. V krátkých scénkách nám žáci ukázali, co se jim vybaví, když se řekne Francie, Itálie, Slovensko atd. Žáci pod taktovkou pí.uč. Zapletalové secvičili ukázky ze života významných evropských osobností jak historických, tak současných. Paní učitelka Weinbergerová se se svou skupinkou dotkla vážnějšího tématu „fair trade“, žáci nám krásnou angličtinou vysvětlili principy spravedlivého obchodu a také nás nechali ochutnat férové produkty.

Vystoupení všech skupinek bylo jedno lepší než druhé. Všichni žáci byli oceněni obrovským potleskem především za tvrdou dřinu při přípravě a za odvahu vystoupit před ostatními sedmáky.

Přírodní bohatství EU

VIP Prostřeno

Fair Trade

Nejrychlejší auta

Památky EU

Státy sousedící s EU

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!