PETka dvakrát jinak

petkaŽáci pátých tříd v posledním dubnovém týdnu tvořili. PET lahve proměnili v praktické sedátko nebo v nádhernou mozaiku z vršků. Připomněli si, že PET lahev se může změnit v obrovskou škálu dalších věcí od koberců až po sportovní mikinu. Výroba taburetu jim šla rychle od ruky, neboť měli spoustu zkušeností. Nechtělo se jim ani věřit, že sedátka z PET lahví, která využívají v relaxačním koutku, na chodbě i ve třídách, vytvořili již před rokem. Teď k nim přibyly další kousky. Na jeden taburet stačilo 16 PET lahví, izolepa a hlavně šikovné ruce, které uměly spolupracovat. Z vršků nejrůznějších barev pak poskládali obraz květiny. Na každý okvětní lístek použili zhruba 160 vršků různých barev a podařilo se jim tak vytvořit opravdu velké umělecké dílo. Nalepit téměř 1000 vršků vyžadovalo hodně trpělivosti a nakonec celé výtvarné dílo dotáhly do konce žákyně 5. C Natálie Vandová, Barbora Vandová a Eliška Vránová, za což si zaslouží velkou pochvalu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!