Celostátní finále soutěže Finanční gramotnost – zlatá Praha!

 

IMAG0059Říká se, že sedmička je šťastné číslo. Pro nás byl 7. ročník soutěže Finanční gramotnost určitě šťastný.

Ale od začátku…Každoročně se zúčastňujeme soutěže Finanční gramotnost, která se skládá ze čtyř kol – školního, okresního, krajského a celostátního. Letos se soutěže zúčastnilo 54 623 žáků základních a středních škol. Soutěž probíhala prostřednictvím soutěžního informačního systému. Školního kola se zúčastnilo 124 žáků  8. a 9. ročníku. Z těch nejlepších jsme sestavili tříčlenné družstvo ve složení Jan Novotný 9. D, Karolína Wanke 9. A a Alžběta Pleváková 8. D. Po vítězství v okresním i  krajském kole jsme se právě my 26. dubna vydali do celostátního kola v Praze. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme zamířili do překrásných prostor kláštera Emauzy, kde se konalo soutěžní klání. Semifinále bylo pro nás úspěšné, z druhého místa jsme postoupili do finále. Až do poslední otázky jsme netušili, jak vše dopadne. Ale dokázali jsme to – máme titul Škola mistrů republiky ve finanční gramotnosti!

Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Oficiální informace o celostátním kole

IMAG0051

IMAG0080 IMAG0075 IMAG0072_BURST001 IMAG0070 IMAG0058

Sdílejte!