Dlouho očekávaný den

IMG_0517Další výjezd turistického kroužku směřoval do moravské metropole – do Brna! Někteří členové poprvé obuli sportovní boty a připojili se tak ke stálicím turistické skupiny.

Naše první kroky směřovaly přes Petrov na hrad Špilberk, kde nás kromě krásného výhledu na město čekala i prohlídka kasemat. Paní průvodkyně nám povyprávěla celou historii hradu včetně pověstí, které se k němu váží. Některým z nás z toho běhal mráz po zádech! Jako bonus jsme měli možnost vidět malého netopýrka, který prostory hradu pojal za svou domovinu.

Aby nebyla naše cesta zpět rutinní, sešli jsme dolů ze Špilberku opačnou stranou a přes město zamířili na další zastávku – EXITGAME! Na hru byli natěšeni úplně všichni. Hra se odehrává ve třech tematicky zaměřených místnostech – Alenka v říši divů, vězení a temná laboratoř. V každé místnosti pak bojuje jiná skupina. Jejím cílem je pomocí logiky vyřešit několik úkolů, které vyvedou všechny členy v daném limitu z místnosti ven. Ty byly skutečně náročné, tak se pouze jedné skupině podařilo najít správné řešení, a to stejně až chvíli po limitu. Nikdo si ale nenechal neúspěchem pokazit náladu a hrdí na to, že jsme se cíli alespoň přiblížili, jsme se vydali zpět domů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!