Sdílení poznatků se ZŠ Za Alejí

logo_ekoV úterý 19. dubna se po třetí vyučovací hodině vydal náš Ekotým za ekotýmáky ze ZŠ Za Alejí. Do Uherského Hradiště jsme si vyšlápli po cyklostezce pěkně pěšky, abychom udělali něco pro své zdraví. Ekotýmáci ze sousedního města, u kterých jsme byli hosty, pro nás měli přichystaný plný stůl pohoštění, zakousnout jsme mohli pečené tyčinky, pizza šneky i dort s ovocem. Po výborném občerstvení jsme se dozvěděli něco z historie i současnosti navštíveného Ekotýmu. Můj obdiv získala škola především proto, že obdržela již po druhé titul Ekoškola. Po velmi zajímavé přednášce, vedené jejich předsedkyní, jsme se vydali na obchůzku po škole. Mě osobně nejvíce zaujalo to, že mají bazén, dvě atria a odborné učebny pro výuku zeměpisu nebo dějepisu. Na ZŠ Za Alejí mají krásně barevné prostory, na chodby si vyrobili lavičky, které vyzdobili motivem ovoce, hub, hmyzu a jiných zajímavých prvků, které nějakým způsobem souvisejí s přírodou. Načerpali jsme mnoho námětů, které nás inspirovaly pro naši další činnost. Hostitelům velmi děkujeme a doufáme, že se nám podaří pokračovat v další spolupráci.

Za Ekotým

Jan Kočenda, VIII.C

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!