Opět úspěch na okresním kole Biologické olympiády

BiO2Ve středu 13. dubna se uskutečnilo v uherskobrodském Domu dětí a mládeže okresní kolo Biologické olympiády. Biologická olympiáda se skládá z teoretického testu, praktického laboratorního úkolu, poznávání rostlin a poznávání živočichů. Okresní kolo je ještě navíc doplněno o vstupní práci na jedno z pěti stanovených témat, jejíž zpracování je nezbytné pro účast v okresním kole. V Uherském Brodě reprezentovali naši školu ve starší kategorii Eva Miléřová a Karel Špaček. Právě Kája, který je majitelem pěkného třetího místa z loňského roku v okresním kole mladší kategorie, letos poprvé zkoušel získat pěkné umístění i v kategorii starší. A rozhodně musím říci, že nezklamal. Celkové šesté místo je dobrým příslibem do dalšího ročníku. Evička byla, po loňském úspěchu v okresním i krajském kole, naším obrovským želízkem v ohni. Po loňském fantastickém úspěchu v krajském finále, kdy zvítězila před zbývajícími účastníky, jsme letos s napětím očekávali, zda se jí tak povede ve své kategorii obhájit přední pozice. Vše se povedlo, a tak si odvezla nádherné první místo. Tímto získala i možnost postupu do krajského kola, které se bude konat v polovině května v ZOO Zlín-Lešná. Takže pro Evičku cesta ještě nekončí a my budeme držet pěsti …BiO3

BiO1

Sdílejte!