Druháci v knihovně

knihovnaVe středu 13. dubna navštívili žáci druhých tříd knihovnu ve Starém Městě. Paní knihovnice měla pro děti připravené povídání na téma skřítci a strašidla. „A kdo to vlastně jsou strašidla a skřítkové?“ tak zněla první záludná otázka paní knihovnice. Poté již následovala první ukázka z knihy „Bubáček“ spisovatelky Daniely Krolupperové. Děti se zájmem naslouchaly příběhům o hodných a zlých strašidlech, o Bílé paní z hradu Buchlova a o skřítcích, kteří sídlí přímo v knihovně – skřítek Knihomaz či skřítek Stránkožrout.

Poslechli jsme si ukázky ze „Strašidláře“ od Hynka Klimka, z „Lexikonu ohrožených druhů strašidel“ od Vítězslavy Klimtové a ukázku z velmi oblíbené dětské knihy „Mumínci“.

Dětem se beseda moc líbila a téma skřítkové a strašidla nás budou doprovázet ještě v hodině výtvarné výchovy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!