Vítání jara v ZOO Lešná

12910188_10205982271706947_1555583170_nPo krátkém zimním spánku se k činnosti opět probudil náš turistický kroužek, aby o sobě mohl dát vědět letošním prvním výletem. A tak jsme spolu, s probouzejícím se jarem a plni nových sil, vyrazili na další putování. V sobotu 2. dubna jsme se rozhodli nejet příliš daleko, ale potěšit svou přítomností jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice, a to ZOO Lešnou ve Zlíně.

Stejný nápad ale měl také asi každý druhý občan ČR, což jsme měli pocítit hned ve vlaku a ještě více v naprosto přecpaném autobusu MHD, který nás po úmorné cestě konečně dopravil na místo určení.

Naštěstí nám ale počasí přálo, den byl jako vymalovaný a ještě ke všemu se nám sobotní výlet rozhodly zpestřit také paní učitelky Magdálková a Oharková Foltýnová, které mě a paní učitelku Malinovou tentokrát doprovodily. Asi neuhádnete, která z nich nás zvonivým smíchem provázela po celou dobu prohlídky a směle konkurovala i těm největším optimistům z řad návštěvníků…..

A co nás nejvíce zaujalo? Těžko říct takto z hlavy. Někoho rejnoci, které si mohl pohladit a nakrmit, někoho opice, sloni a žirafy či pandy, které se naše škola rozhodla sponzorovat, někoho voňavá káva a hranolky, někoho sympatická slečna u prodeje vstupenek. Každopádně jsme si každý přišel na své.

A komu ještě něco málo k dokonalosti chybělo, tomu jsme se rozhodli rozšířit obzory na poli výtvarném. V závěru našeho sobotního toulání jsme totiž navštívili Krajskou galerii výtvarného umění ve Zlíně. K obrovskému nadšení našich svěřenců, zejména Aničky Prostředníkové a Katky Kročilové, jsme měli možnost vidět např. dílo sochaře Radima Hankeho a českého krajináře Antonína Slavíčka.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!