V rámci bádání zahájíme pátrání!

solarni_trouba9Naše škola má již dva roky titul EKOŠKOLA. Jednou z našich aktivit je třídění elektroodpadu, sběr nefunkčních elektrospotřebičů, a proto jsme se zapojili do projektu RECYKLOHRANÍ. Poctivě se snažíme naplnit popelnici na drobné elektrospotřebiče i kontejner na použité baterie. Také plníme různé úkoly spojené s elektroodpady. V hodinách fyziky jsme v 6. ročníku probírali tepelné elektrické spotřebiče a letos v 9. ročníku využití elektrického proudu. Paní učitelka fyziky nás seznámila s aktuálními úkoly RECYKLOHRANÍ:

  1. vyhledat informace o historii rychlovarné konvice a elektrického mixéru
  2. vypátrat, z čeho se tyto elektrospotřebiče skládají a jak fungují
  3. sestavit a vyzkoušet si solární troubu

Hlavním důvodem, proč se do úkolů pustit, bylo i to, že každý z nás má doma rychlovarnou konvici a mixér. Co o nich ale víme? Zajímalo nás, na jakém principu pracují, z čeho jsou vyrobeny a jaký je jejich původ. Pokud potřebujeme něco zjistit, nejraději hledáme informace na internetu, je to rychlé a všem dostupné.

O rychlovarné konvici a elektrickém mixéru jsme zjistili toto:

Mixér – Natálie Juřičková

Rychlovarná konvice – Kryštof Dobiáš

Rychlovarná konvice – Dan Kisza

Společný úkol

Solární troubu sestavili naši šikovní debrujáři pod vedením paní učitelky Kubíkové. Můžete se podívat, jak se jim dílo zdařilo.

Natálie, Dan a Kryštof, 9.B

logo_eko

Sdílejte!