Čtvrťáci v knihovně

knihovnaNávštěva knihovny je pro naše žáky příjemným zpestřením učiva českého jazyka. Tentokrát jsme se vydali spolu s paní knihovnicí po stopách pravěkých lovců a sběračů, o kterých jsme si povídali a četli z knížek Eduarda Štorcha. Navázali jsme knihou Staré pověsti české od Aloise Jiráska a dále jsme pokračovali komiksovými knihami, které  jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Po ukázkách z knih se žáci ve skupinkách pokusili sestavit puzzle s obrázkem mamuta a vyluštit křížovku, která vyžadovala nemalé úsilí a znalosti daného tématu. Nakonec si žáci se zájmem prohlédli poličky s knihami a s rozzářenými úsměvy sdělovali svým vyučujícím, že tu nebo onu knížku máme ve škole nebo ji znají z domova. Po skončení celé besedy jsme ve škole navázali rozhovorem na dané téma a některé knížky jsme si společně znovu prolistovali.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!