Naše škola chrání životní prostředí – sbíráme použitý kuchyňský olej

letakNaše ekoškola se od tohoto týdne zapojila do projektu „Sběr použitého kuchyňského oleje z domácností žáků“. Zeptejte se doma maminky a tatínka, ale i tety a babičky nebo i u sousedů, co dělají s použitým kuchyňským olejem, když na něm usmažili k obědu řízky, hranolky nebo smažák.

Řekněte jim, ať ho nelijí do odpadu – ucpává se tím, ať ho nedávají do popelnice – znečišťují tím životní prostředí, poproste je, ať ho dají vám. Vy ho potom odnesete do školy, pomůžete tím nejen životnímu prostředí, ale i sobě a naší škole. Pro olej si přijede společnost, která z tohoto odpadu může vyrobit průmyslově využitelnou surovinu, a my za odměnu obdržíme peníze, které mohou být použity na nové relaxační koutky.

U ekoškolí nástěnky bude na olej přichystaná popelnice, kam můžete láhve s olejem vyhodit.

logo_eko

Sdílejte!