Veselé zoubky

zubyV měsíci únoru proběhly u prvňáčků dva projekty, které se zaměřovaly na prevenci zdravých zubů. Nejprve proběhla v prvních třídách beseda o zubní hygieně. Tento den si prvňáčci přinesli své zubní kartáčky. Studentky zubního lékařství děti seznámily se stavbou zubu, jak se jmenují jednotlivé části zubu, k čemu nám zuby slouží a také jak vzniká zubní kaz. Dětem odpověděly na otázku, jak má vypadat správný zubní kartáček, kolik má mít štětin a jaký tvar. Na závěr si děti zkusily své zoubky správně vyčistit.
Druhý projekt byl ve spolupráci s drogerií dm. Děti si zopakovaly, co všechno již ví o zubní hygieně a zubech. Své znalosti si procvičily na interaktivní tabuli, kde plnily zábavné úkoly. Zhlédly pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, která se jim hodně líbila. Na závěr si vypracovaly pracovní list, za který je čekala odměna v podobě balíčku s potřebami pro dentální hygienu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!