„Východní Afrika – kolébka lidstva“

Ve čtvrtek 11. února jsme se vydali na další zábavnou a dechberoucí cestu za poznáním. 

Neohrožený dobrodruh Adam Lelek nás tentokrát pozval do východní Afriky. Naše putování začalo v hlavním městě  Etiopie Addis Abebě, odkud jsme pokračovali na sever do Danakilské prolákliny k lávovému jezeru vulkánu Erta. Poznali jsme tradice a zvyky tajuplného kmene Mursi, jehož ženy si vkládají na důkaz krásy do úst hliněné talířky. Muži jsou obávanými bojovníky. Sílu zdejší válečníci získávají popíjením kravské krve. V národním parku Serengeti jsme se seznámili s životem mnoha vzácných zvířat – slonů, hyen, lvů, žiraf, zeber, hrochů… Ve východní Africe se nejčastěji pěstují kávovníky, banánovníky, bavlníky, tabák a čaj. Abychom porozuměli životu místních obyvatel, stal se Adam na jeden den sběračem lístků na čajové plantáži. Život ve východní Africe není snadný. V této oblasti se nacházejí nejchudší státy světa. Celá východní Afrika trpí nedostatkem vody. Region ohrožuje i řada vážných onemocnění, jakými jsou například malárie, horečka dengue, břišní tyfus  a mnohé další. Zažili jsme další příběh. Poznali jsme východní Afriku takovou jaká doopravdy je – drsnou, energickou, nespoutanou, ale především tajuplně nádhernou.

 

 

 

 

Sdílejte!