Naši šachisté se opět neztratili, máme bronz

sachyV pátek 15. ledna proběhlo v klubovně ŠK Zlín krajské finále přeboru škol v šachu. Za naši školu se do finále probojovala z okresního kola dvě družstva. V kategorii 1.-5.tříd soutěžili Jan Vávra, Rostislav Procházka, Klára Spáčilová a Martin Hampala. Po prvních odehraných partiích se rychle dostali mezi nejlepší čtyři týmy a s těmi až do posledního kola vyrovnaně bojovali o dvě postupová místa. Bohužel po závěrečné partii zbyla na náš tým bramborová medaile. Přesto je nutné vyzdvihnout osobní úspěch Jana Vávry, který ziskem 5,5 bodu a obsadil 1.místo na první šachovnici, stejně jako Martin Hampala ziskem 6 bodů obsadil 1.místo na čtvrté šachovnici.
V kategorii 6.-9.tříd soutěžili Viktorie Všetulová, Roman Lapčík, Stanislav Foltýnek a Robin Čapek. Tým se třemi šesťáky patřil k nejmladším v kategorii, a přesto sehrál vyrovnané partie s ostatními týmy. Zisk bronzových medailí je obrovským úspěchem a příslibem pro příští roky, kdy určitě máme velké šance získat postup na republikové finále. Nejúspěšnější v zisku bodů v našem družstvu byl Stanislav Foltýnek, který obsadil 2.místo na třetí šachovnici.
Jana Trubačíková

1.stupeň 21.stupeň2.stupeň

Sdílejte!