Dráček Hasík ve 2. třídách

P1050268Hasík přišel za našimi druháky 26. listopadu a 17. prosince a vyprávěl jim o práci hasičů. Díky tomu naše děti vědí, jaká je pracovní náplň hasičů. Děti se dozvěděly, že hasí požáry, řeší živelné katastrofy, zachraňují lidské i zvířecí životy a zasahují u dopravních nehod. Žáci se zamýšleli nad tím, který oheň je dobrý a zlý, co mají dělat, najdou-li na zemi zápalky, jak mohou rozpoznat počínající požár nebo jak se zachránit z hořícího pokoje, k čemu slouží alarm, co nám říká houkání sirén, proč je dobré znát únikové východy ve škole a jak se zachovat při vyhlášení požárního poplachu.

Společné povídání bylo velmi poučné a my všichni se už těšíme na to, až půjdeme navštívit hasiče do Uherském Hradiště a prohlédneme si jejich pomůcky a techniku.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!