Don Quijote de la Ancha

IMG_6629Dne 4. prosince se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili divadelního představení Divadla Klauniky Brno s názvem Don Quijote de la Ancha hraného v prostorách Kulturního a společenského centra Staré Město. Již jméno režiséra této hry, jímž je Boleslav Polívka, slibovalo, že páteční zakončení výuky bude plné smíchu. Samotná komedie vznikla na motivy románu Miguela de Cervantese Saavedry Don Quijote de la Mancha, který režisér dále zpracoval dle vzoru Jana Ámose Komenského. Samotnou komedii pak označil jako didaktickou klaunikyádu. Díky hlavním protagonistům, 2,38 metrů vysokému profesorovi španělského jazyka a 120 kilogramové Anche pracující jako vychovatelka na kominickém internátě ve Šlapanicích, jsme měli možnost nahlédnout do příběhu důmyslného rytíře Dona Quijota. Do hry pak dále vstupovali i naši žáci a rovněž i paní učitelky, aby v ní zaujali své určené herecké role. Díky úzké interakci s divákem, situační a jazykové komice, atraktivnosti, hravosti a spontánnosti si představení získalo pozornost všech diváků v sále a pomohlo žákům pochopit, že víra ve vysoké ideály lidství, lásky, spravedlnosti byla, je a bude stále aktuální.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!