Mikulášská obchůzka a vánoční jarmark

TIMG_6556eprve v neděli jsme zapálili první svíčku na adventním věnci a už tu máme Mikuláše. Každý rok bývá zvykem, že jednotlivé třídy ve škole obchází Mikuláš a jeho pomocníci, andělé a čerti. Ani letos tomu nebylo jinak. Celé dopoledne navštěvovali třídy na II. stupni převlečení vyučující v doprovodu školní cimbálové muziky. Navodili správnou předvánoční atmosféru nejen kostýmy, ale i krásnými písněmi.Sváteční nálada přetrvala až do odpoledne. Po šesté vyučovací hodině se netrpěliví žáci seběhli k určeným místům a připravovali své stánky na tradiční vánoční jarmark. V nabídce jsme mohli zhlédnout nejrůznější výrobky – od adventních věnců přes svícny, vánoční ozdoby, přání, malované perníčky až po ručně vytvořená mýdla. Vánoční jarmark zahájila paní učitelka Magdálková, folklorní soubor naší školy a scénka o bohatém kupci a sv. Mikuláši. Návštěvníci se mohli pokochat nejen nejrůznějšími výrobky, ale i krásnou výzdobou školy, kterou spolu s žáky připravila paní učitelka Kusáková.

Budovou se nesly vánoční písně a my můžeme hrdě říct, že se další vánoční jarmark vydařil. Na jedničku s hvězdičkou.

Video ze zahájení

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!