První cesta za kulturou

Ve středu 25. listopadu se vydali žáci z divadelního kroužku v rámci žákovského předplatného na první představení této sezóny. Čekala nás hra, kterou napsal dědeček Václava Havla, Agent František ve službách Sherlocka Holmese.František byl chudý účetní, který splácel dluhy. Jednou k němu došel Sherlock Holmes a řekl mu, že prezident Evropské unie je nemocen a potřebují náhradu. Nabídl mu také 90 000,-Kč měsíčně, čímž by splatil své dluhy. Po přemlouvání František Lelíček nakonec svolil. První věc, kterou podstoupil, byla plastika obličeje, pak se lépe oblékl a naučil se hovořit dvaceti různými jazyky. Při předávání ceny na první mezinárodní akci (fotbalový turnaj) zapomněl slova a nakonec řekl pouze „NO OFFSIDE“. Ale tisk to vzal jako pozitivní slovo a přístup prezidenta. V titulkách psali: „Pan prezident nechce, aby EU byla někdy v offsidu.“ Později se potkal František s krásnou ženou, do které se zamiloval. Byla to náhradnice německé političky. Františkův hlavní cíl byla Francie, kde se sešlo 28 států EU, aby probralo nynější situaci. Hlavou celého kongresu byla vedle Anglie také Španělsko, Francie a EU. O své názory bojovali v pokeru. Všechny kola vyhrávala EU, protože František hrával poker od malička. Tím si získal uznání od všech států. Když odjížděli z Francie, začala střelba po prezidentovi EU. Po smrti pravého prezidenta končí práce i Františka Lelíčka….. a nebo ne?

Gabriela Chybíková 6.A

Sdílejte!