Páťáci „Na křídlech jeřábů“

logo_japonskoDnešním dnem byl odstartován projekt žáků 5. ročníku s názvem „Na křídlech jeřábů“. Děti mají před sebou nelehký úkol. Během dvou měsíců by měly společně poskládat 1000 papírových jeřábů. Jedná se o tzv, origami. Vše je motivováno příběhem japonské dívenky Sadako Sasaki z Hirošimi, které byly v době svržení atomové bomby dva roky. Ve svých dvanácti letech následkem ozáření onemocněla leukémií. Podle japonských pověstí věřila tomu, že pokud se jí podaří poskládat právě 1000 jeřábů, uzdraví se. Bohužel zastavila se u čísla 644, když zemřela. K jejímu památníku v Hirošimě se každoročně slétají tisíce jeřábů z celého světa s přáním míru na zemi. Poselstvím projektu je, aby i staroměští jeřábi pomohli tuto myšlenku naplnit .

Mezi hosty, kteří nám pomohli projekt zahájit, byl  místostarosta St. Města  Martin Zábranský. Ten slíbil dětem pomoc IMG_5390při zprostředkování setkání s japonským velvyslancem. Dále František Grebeníček, zakladatel České origami společnosti, který během dne učil děti jeřába skládat. O své zkušenosti se s námi podělil realizátor podobného projektu na Slovensku pan Miloš Viglašský a setkání uzavřel ředitel školy Josef Jurnykl, který popřál dětem hodně trpělivosti a úspěšné dokončení celého projektu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!