Kulatiny Ekoškoly na prvním stupni

ekoskolaNarozeniny by se měly pořádně oslavit. Navíc když se jedná o desáté výročí Ekoškoly. To si aspoň myslí děti z prvního stupně. A protože děti mají oslavy všeobecně rády, usilovně přemýšlí, jak by měla taková správná ekoškolácká narozeninová párty vypadat. Dokáží rozlišit, že se patrně nebude jednat o dort, ale o rozmanité aktivity s ekologickou tématikou.

Startovací akce proběhla již na počátku října. Podzimní Ekohraní čtvrtých a pátých tříd sklidilo úspěch a motivovalo děti k přípravě obdobného programu pro své mladší spolužáky. Páťáci se proto rozhodli, že si sami přichystají Ekohraní pro prváčky a druháčky. Rozdělili se do skupinek a připravují si různá naučně zábavná stanoviště, těšme se. Již zítra začne s programem 5.C, příští týden pokračuje 5.B.

Poločas rozpadu je kvíz, se kterým ekotýmáci navštíví třídy na závěr série projektu Ekohraní a bude završením tématu odpady.

Další akci, která nás čeká v měsíci prosinci, jsme pojmenovali Cesta petky Květky, aneb velcí hrají malým. Ekotým využije loňského projektu o recyklaci PET láhví, kterému se věnovali páťáci a čtvrťáci. Napadlo nás totiž, že by to mohlo být pěkné divadlo pro malé děti.

Při příležitosti pátečního výročí vyhlašoval ekotým výsledky soutěže o nejpovedenější pandu červenou. Skupinovou cenu získala třída 1.C za množství krásných obrázků. Individuální ocenění patří Elence Jánské, Adriance Bučekové a Anetce Šléglové. Výtvarné práce vystavíme, plastové vršky sbíráme, pandu ve zlínské zoo rádi podpoříme a na všechny akce se těšíme!

logo_eko

 

Sdílejte!