Dlouho očekávaný

aTakový byl letošní první turisťák. Nejrůznější komplikace a nepříjemnosti, které neustále oddalovaly zahájení turistické sezóny, nás ale nemohly odradit. A my se proto vydali vstříc další turistické sezóně.

Tentokrát jsme se po téměř dvou letech vydali na oblíbenou trasu, která začínala v Břestku, pokračovala přes Buchlov a končila v Buchlovicích.

Školní rosnička, která sídlí v místnosti určenou pro hospodářku školy, předpověděla mlhu, nízkou oblačnost a přeháňky. A tak se také stalo. Začali jsme poměrně příjemně, v Břestku totiž právě probíhaly Martinské hody s právem a ve známém balóncentru měly ten den proběhnout husí hody. Z obojího jsme ale neměli nic a bez větších prodlev jsme vyrazili směr Břestecká skála. Naši vysloužilí turisti z řad středoškoláků se dobrovolně chopili úkolu vést celou skupinu do strmého kopce, který je známou přírodní památkou tvořenou souborem pískovcových skal.

Ale to měl být konec příjemného počasí. Výšlap na Buchlov i následný sestup do Buchlovic byl už totiž provázen v podstatě setrvalým deštěm. Navzdory počasí jsme si uchovali dobrou náladu a těšili se na Buchlovice, kde se také konaly hody s právem. Celý sestup jsme si zpříjemňovali povídáním a vzpomínáním, v němž zvlášť někteří obdivuhodně vynikali. Protože mám přísně zakázáno jmenovat, tak bych zmínil snad jen Anetu Kovářovou z 9.D, která projevila až zarážející paměť a připomínala historky a události, které jsme na steném místě zažili před dvěma lety.

Ať už bylo počasí, jak chtělo nepříjemné, my jsme si výlet užili a už se těšíme na další, který proběhne v prosinci.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!