Halloweenská strašidla na školních chodbách

12178290_1698659463702832_858658003_n„A co takhle uspořádat ve škole oslavu halloweenu?“ Ozvalo se na první společné schůzce žákovského parlamentu v tomto školním roce. Ani jsme nemuseli nikdo nic říkat a odpovědi nám byly jasné. Přestože se jedná o svátek slavený spíše v anglicky mluvících zemích, chtěli jsme, aby žáci naší školy mohli tento svátek oslavit také a zároveň se seznámili i s kulturou jiných zemí. Náš letošní první společný projekt padl tedy na pátek 23.října. O tom, že to myslíme opravdu vážně, se žáci mohli přesvědčit už při vyslechnutí tajemného rozhlasu na začátku týdne. Netrvalo dlouho a téměř ve všech třídách se začalo téma Halloween řešit. Jednotlivci, skupinky nebo celá třída vytvářeli návrhy na co nejstrašidelnější masky a horlivě debatovali  o všem, co by jejich páteční image mohlo dotáhnout k dokonalosti. A jak samotný halloweenský den probíhal? Sami jsme byli překvapeni, kolik žáků se této akce chytlo a jaké masky si dokázali vymyslet. Nutno říct, že i někteří učitelé strávili také čas na výrobě masky, ať už pro podpoření své třídy nebo pro částečné odlehčení atmosféry hodiny. Motivací pro žáky byla také předem vyhlášená soutěž o nejlépe halloweensky oblečenou třídu v ročníku. Soutěž nakonec vyhrála třída 6.D, 7.B, 8.D, 9.D. Vítězné třídy byly odměněny a jak jinak než halloweensky – vydlabanou dýní plnou sladké odměny.

Řekli bychom, že se celá akce vydařila a že hlavní cíl, tedy poznání průběhu oslav tohoto svátku a odlehčení celého dne, byly splněny. Děkujeme všem, kteří si dali práci s výrobou masky a i těm, kteří celou akci tolerovali. Obrovské díky patří také EKO týmu, který s námi na téhle akci spolupracoval a pomáhal nám s výzdobou celé školy. Doufáme, že se nám brzy společně podaří vytvořit další úspěšný projekt.

Michaela „Fantomas“ Grebeňová, 9. D

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!